بهترین روغن مار تقویت کننده مو

روغن مار Snake Oil

روغن کریستال مار

درخشان کننده، براق کننده

شفاف کننده موی سر

جلوگیری از ریزش مو و طاسی سر

حاوی عصاره روغن مار+ویتامین E

بهترین تقویت کننده موی سبیل،ریش و ابرو

روغن-مار-سیاه-و-طلایی
روغن-مار-سیاه-و-طلایی

روغن مار سیاه

حاوی روغن جوجوبا

دارای ویتامین e

روغن جوجوبا باعث تقویت پیاز مو میشود و موها را ضخیم تر میکند.

تقویت کننده موی سبیل،ریش و ابرو

روغن-مار-سیاه.snake-oil-black
روغن-مار-سیاه.snake-oil-black
————————————————

روغن مار طلا

حاوی ویتامین e

روغن مار طلایی باعث تقویت پیاز مو میشود و موها را ضخیم تر میکند.

تقویت کننده موی سبیل،ریش و ابرو

روغن-مار-طلایی-snake-oil-gold
روغن-مار-طلایی-snake-oil-gold
رژیم غذایی نامناسب و ریزش مو

آیا بعد از رژیم و یا در دوران شیردهی دچار ریزش مو شده اید؟

بعضی اشخاص با کمی بدغذایی یا گرفتن رژیم‌های غیراصولی سریع لاغری به سرعت دچار ریزش مو شده و راهی مطب متخصصان پوست می‌شوند. از آنجایی که رسیدن موادمغذی مختلف از جمله آهن، روی، بیوتین، پروتئین و… از جمله ضرورت‌های داشتن موی سالم است و هر نوع کمبودی ‌زمینه ریزش آنها را در درازمدت همراه دارد

دو مواد معدنی مهم روی و آهن

آهن و روی از جمله موادمعدنی‌ای هستند که کمبودشان ‌زمینه بروز ریزش مو را فراهم می‌کند. در بسیاری از موارد در کم‌خونی ناشی از فقر آهن افراد در پی خشکی موها، دچار ریزش مو می‌شوند. به همین دلیل مصرف مرتب منابع غذایی این ۲ ماده معدنی که گوشت قرمز انتخاب اول برای دریافت هر دوی آنهاست (حداقل ۲ بار در هفته) توصیه می‌شود، اما به غیر از گوشت قرمز شما می‌توانید با خوردن جگر، تخم‌مرغ، عدس، آهن و با خوردن انواع گوشت پرندگان (به‌خصوص سینه مرغ)، شیر و پنیر کم‌چرب نیز روی کافی دریافت کنید.

تاثیر پروتئین بر مو

پروتئین از جمله درشت‌مغذی‌هایی است که در ساختمان مو شرکت می‌کند و در صورت دریافت ناکافی‌اش ‌زمینه بروز ریزش مو فراهم می‌شود. به‌طور کلی، در رژیم‌هایی که موادغذایی پرپروتئین کمتر وجود دارند، نازک شدن تارهای مو و ریزش آنها از علائم کمبود محسوب می‌شود. از این رو، دریافت حداقل ۴۵ گرم پروتئین برای بزرگسالان از منابع غذایی مانند انواع گوشت، تخم‌مرغ، لبنیات، حبوبات (به‌خصوص لوبیا و نخود) و مغزهای خام می‌تواند تامین‌کننده مقدار قابل‌ملاحظه‌ای از این ماده مغذی باشد.

تاثیر ویتامین D بر مو

از آنجا که این ویتامین در رشد مو تاثیر‌گذار است، دریافت روزانه‌اش برای پیشگیری از بروز ریزش مو توصیه می‌شود. البته منابع غذایی آن کم و بهترین منبع آن نور آفتاب است به‌طوری که توصیه می‌شود افراد به مدت ۱۰ دقیقه بازوها، دست‌ها، پاها و ساق‌هایشان را ۲ تا ۳ بار در هفته در معرض نور محسوس آفتاب قرار دهند، اما موادغذایی غنی‌شده با این ویتامین مانند شیر و آبمیوه و حتی زرده تخم‌مرغ هم تا حدودی می‌توانند تامین‌کننده ویتامین D مورد نیاز بدن باشند.

تاثیر امگا۳ بر مو

این اسیدچرب ضروری که بیشتر در دانه‌های روغنی و ماهی‌هایی مانند سالمون و ساردین یافت می‌شود به حفظ رطوبت موها کمک و از خشک شدن و ریزش آنها جلوگیری می‌کند. بنابراین توصیه می‌شود حداقل ۲ بار در هفته این ماهی‌ را در برنامه غذایی روزانه‌تان بگنجانید. البته بهتر است با فر پخته و با روغن زیتون مزه‌دار شوند.

تاثیر بیوتین بر مو

بیوتین از جمله ویتامین‌های گروه B است که به مقدار فراوانی در زرده تخم‌مرغ یافت می‌شود. این ویتامین محلول در آب برای رشد موها ضروری است. توصیه می‌شود منابع غذایی آن مانند جگر، قارچ، بادام‌زمینی و شیر در برنامه غذایی افرادی که در معرض کمبود این ماده مغذی هستند، گنجانده شود.

ارسال ديدگاه

لطفا نام خود را وارد كنيد! لطفا آدرس ايميل را صحيح وارد كنيد! لطفا پيام را وارد كنيد!