۸نکته در طراحی شعار تبلیغاتی موفق

شعار تبلیغاتی تجارت و کسب شما باید ساده و به یاد ماندنی باشد، ۸ راه زیر برای طراحی شعار توصیه می شود:

طراحی سایت مدرن تبریز

طراحی سایت مدرن تبریز

۱- در شعار ایجاد وزن کنید، برای مثال شعار شرکت پلی استیشن: در دنیای خود زندگی کنید، در دنیای ما بازی کنید.

۲- از نشانه یا کلمات رایج استفاده کنید، از علایم و کلماتی در تبلیغات خود اسنفاده کنید که بسیار استفاده و دیده می شوند و مطمئن هستید مردم در خاطرشان میماند. برای مثال بستنی پاک از علامت ضربدر برای به یاد ماندن استفاده می کردو پاک یادت نره رو شعار خود کرده بود.

۳- شخصیت سازی کنید، مثلا شخصیت تبلیغاتی شرکت چی توز یک میمون دوست داشتنی و یا بستنی پاندا یک خرس قطبی است. شخصیت پردازی ایده تبلیغاتی و داستان سازی را راحت تر می کند و به جزابیت تبلیغات اضافه میکند.

۴- بر روی نیاز خاصی تاکید کنید: در این حالت بازار هدف با توجه به اشاره مستقیم به یک نیاز خاص درک صحیحی از شعار خواهد داشت. ” برای خانم هایی که چشم هایشان مسن تر از خودشان نشان می دهد” شعار شرکت Robert&power تولید کننده کرم های پوستی است که از این تکنیک در آن استفاده شده است.

۵- بر اهداف سازمانی تاکید نمایید: شعارهایی که بر ماموریت و اهداف سازمان تاکید دارند نشان دهنده تعهد سازمان به اهداف و ماموریت هایش نیز می باشد. مثلا شعار شرکت صا ایران “صا ایران، هر روز، بهتر از دیروز”

۶- سوال مطرح کنید، این تکنیک تنظیم شعار تبلیغاتی که توسط معدودی از سازمانها و شرکتها مورد استفاده قرار گرفته است، با یک سوال، مخاطب را ترغیب به فکر کردن به یک محصول و یا کل سازمان می نماید. “از کی تا حالا؟” شعار معروف اپراتور دوم تلفن همراه”شرکت ایرانسل” از جمله نمونه های معروف شعار تبلیغاتی در ایران است که از این تکنیک در آن استفاده شده است.

۷- شعارهای کوتاه و حتی تک کلمه به کار گیرید، برخی به اشتباه می پندارند که هر چه تعداد کلمات به کار رفته در شعار بیشتر باشد پیام راحت تر منتقل خواهد شد. اما در نقطه مقابل این گروه از شعارها ، شعارهای کوتاه تک کلمه ای قرار دارند”think” شعار تبلیغاتی شرکت IBM یکی از بزرگترین شرکتهای تولیدکننده کامپیوتر در دنیا است. این گروه از شعارهای تبلیغاتی از قدرت جلب کنندگی و ماندگاری بالایی برخوردارند.

۸- نام سازمان یا محصول را با مزیت رقابتی تان پیوند بزنید: این تکنیک از رایج ترین تکنیک های تنظیم شعار تبلیغاتی است. به تعبیری این تکنیک جز سهل ترین شیوه های تنظیم شعار تبلیغاتی نیز به شمار می آید. “با بس، تفاوت را احساس کنید” شعار تبلیغاتی شرکت بس از نمونه های موفق این تکنیک می باشند.

طراحی سایت خلاقانه

طراحی سایت خلاقانه

ارسال ديدگاه

لطفا نام خود را وارد كنيد! لطفا آدرس ايميل را صحيح وارد كنيد! لطفا پيام را وارد كنيد!