نکاتی مهم در بازاریابی ویدئویی

فیلم‌ها و کلیپ‌های ویدئویی یکی از بهترین شیوه‌های ترویج محصولات و خدمات کسب و کارها به شمار می‌رود و جایگاه ویدئو در شیوه‌های مختلف بازاریابی روز به روز در حال تقویت شدن است و برخی کارشناسان ویدئو را سلطان آینده اینترنت لقب داده‌اند، ولی انجام این کارها چندان هم ساده نبوده و برای داشتن یک بازاریابی ویدئویی موفق رعایت نکاتی چند الزامی است.

۱- اینجا هم محتوا یک بحث کلیدی است

مدیران برخی شرکت‌ها با پی بردن به اهمیت بازاریابی ویدئویی، اقدام به راه‌اندازی کانال‌های متعدد در یوتیوب، یا آپارات کرده و گاهی پرسنل خود را موظف می‌کنند که در ماه تعداد مشخص – و البته زیادی – ویدئو کلیپ تولید و آپلود کنند.

بررسی‌های کارشناسی حاکی از آن است که معمولاً، این روش جواب نمی‌دهد. کدام کاربر است که به همه کانال‌های یک شرکت سر بزند و انبوه ویدئوهای آنها را تماشا کند. امروزه اگر بخواهیم کاربران را توصیف کنیم، باید آنها را این گونه بنامیم: پرتوقع، مشکل‌پسند، باتجربه‌تر نسبت به گذشته، راحت‌طلب و مهمتر از همه عجول و بی‌آرام و قرار. کمپانی‌هایی که می‌خواهند با قدرت وارد این عرصه شوند باید به محتوا بسیار اهمیت دهند؛ محتوایی که برای مخاطب جالب و مفید باشد.

۲- ویدئوهای کوتاه پرطرفدارتر است

اگر چه این محدودیت‌های زمانی ممکن است به هر حال به مذاق عده‌ای خوش نیاید ولی هزاران کلیپ‌های چند ثانیه‌ای را که توانسته به خوبی بدرخشد و به هدف خود دست یابد، نباید دست کم گرفت. برای این که بخواهید کل داستان را در همین چند ثانیه بگویید، کافی است موارد غیرضروری را حذف کنید و به اصل موضوع بپردازید.

۳- ویدئوهای آموزشی کار بازاریاب‌های هوشمند است

یکی از بهترین انواع ویدئوکلیپ‌ها، ویدئوهای آموزشی است. این آموزش‌ها می‌تواند خیلی چیزها را شامل شود: آموزش انجام دادن یک کار خاص (مثل کار با نرم‌افزار، کار با یک ابزار سخت‌افزاری و…)، نحوه تعمیر کردن یک وسیله خانگی معیوب، پاسخ به این سوال که مشتری‌ها چطور می‌توانند از محصولات یا سرویس‌های شما نهایت استفاده را ببرند؟ و خیلی چیزهای دیگر.

و در آخر اگر ویدئوی شما اولاً حامل یک چیز جذاب، متفاوت و مفید باشد و ثانیاً به درستی و حساب‌ شده در اینترنت منتشر شود، می‌توانید پیشاپیش موفقیت آن را تضمین شده بدانید.

طراحی سایت مدرن تبریز

طراحی سایت مدرن تبریز

ارسال ديدگاه

لطفا نام خود را وارد كنيد! لطفا آدرس ايميل را صحيح وارد كنيد! لطفا پيام را وارد كنيد!