مالتی مدیا چیست؟

*مالتی مدیا در لغت به معنای چند رسانه ای می باشد و در مفهوم رایانه ای و تبلیغات به استفاده از عناصر صوت و تصویر با قابلیت های انیمشن و متحرک سازی، برای انتقال پیام یا مفهومی در جهت یک هدف خاص، بیا انجام دادن کاری توسط آن، گفته می شود.

*مالتی مدیا یک عبارت نو و تازه است و تا قبل از ظهور و گسترش ویندوز در عرصه رایانه، این واژه اساسا کاربردی و هویتی نداشت. پس از ظهور سیستم عامل ویندوز ۹۵ ، مالتی مدیا ها به یک تکنولوژی بدل گشتند و نرم افزارهایی با ویژگی مالتی مدیا بودن به بازار رایانه عرضه گشتند. نرم افزارهای مالتی مدیا که دارای صوت و تصاویر متحرک بودند (چیزی که امروزه رایج است و بودنش در هر نرم افزاری ، چندان عجیب نمی باشد) در ابتدا بسیار تعجب انگیز بودند و برای کاربران هیجان آور بود که نرم افزاری که در حال استفاده هستند دارای موزیک یا گفتار و یا تصاویر متحرک است.

امروزه نرم افزارهای چند رسانه ای تعاملی یا interactive در عرصه تولید نرم افزار به بازار می آید که امکان تعامل با کاربر را فراهم کرده و کاربر قادر به انتخاب می باشد و یا با انجام کلیکی تغییراتی در تصویر و یا انیمیشن آن رخ خواهد داد.

مالتی مدیا ها در نرم افزارهایی که خاصیت صدا و یا انیمیشن جزو قسمت های تشکیل دهنده آنهاست استفاده می گردد. بیشترین کاربرد مالتی مدیا ها در بازیهای رایانه ای می باشد که امروزه بازار این نرم افزارها به دلیل گسترش و توسعه مالتی مدیا و استفاده از آنها رونق یافته و کیفیت ارائه آنها را نیز بالا برده است.

از تعاریف بالا این طور نتیجه گیری خواهیم کرد که مالتی مدیاها به مجموعه ای از افکت های صدا و تصویر گفته می شود که در دنیای دیجیتال به کدهایی تبدیل گشته و در مصارف رایانه ای مانند تبلیغات، بازیهای رایانه ای و نرم افزارهای آموزشی و … استفاده می گردد.

خب همانطور که می دانید امروزه یکی از مهمترین ارکان یک تجارت موفق،تبلیغات است. هر چه محصول یا خدمات ارزشمندی داشته باشید،تازمانی که آن را به دیگران معرفی نکنید کاری انجام نداده اید. یکی از جذابترین و بهترین راههای تبلیغات، استفاده از سی دی های چندرسانه ای تبلیغاتی یا همان *مالتی مدیا ست.گروه چاپ و تبلیغات شطرنج افتخار آن را دارد که به عنوان اولین و بزرگترین مرکز طراحی و تولید سی دی های تبلیغاتی در شمالغرب کشور، در خدمت آن دسته از صاحبان مشاغل و صنایع باشد که بر این عقیده استوارند که:
تبلیغات سرمایه است نه هزینه اضافی…

سی دی کاتالوگ چه مزایایی دارد؟
۱٫ با توجه به چند رسانه ای بودن بهترین تاثیر را در نظر بازدید کنندگان دارد.
۲٫ سی دی های مالتی مدیا از هر کتابچه یا بروشور و یا کاتالوگ چاپی جذابتر بوده و به علاوه هزینه کمتری را در پی دارد.
۳٫ سی دی های مالتی مدیا فقط یکبار طراحی شده و با هزینه اندکی قابل تغییر است.در حالیکه تغییر نسخه چاپی مراحل متعدد و پرهزینه ای را در بر داشته و اکثرا موجب طراحی مجدد میگردد.
۴٫ یکی از مهمترین مزایای استفاده از سی دی های مالتی مدیا،سهولت کپی برداری و تکثیر به میزان مورد نظر است.
۵٫ سی دی های مالتی مدیا به اندازه سایت اینترنتی محدودیت ندارند و ما می توانیم به راحتی،تمامی اطلاعات مربوط به شما رابه همراه تصاویر با کیفیت و به طور کامل و جامع در آن توضیح دهیم.
۶٫ استفاده از حجم نامحدود اطلاعات در حجم محدود فضا(سی دی) یکی از منحصر به فرد ترین مزیتهای این نوع کاتالوگهاست.
۷٫ نمایش اطلاعات اولیه شرکت شما روی لیبل سی دی نیز می تواند یک مزیت برای این نوع کاتالوگ محسوب شود.
۸٫ قابلیت استفاده از عکس،فیلم،انیمیشن و جلوه های ویژه تصویری جذابیت خارق العاده ای به این محصول می دهد.
۹٫ قابلیت نگهداری طولانی مدت و انتقال و دست به دست گشتن به سبب کم حجمی و حمل آسان.
۱۰٫ ترغیب مخاطب به حداقل یکبار دیدن محتوای سی دی کاتالوگ،به جهت پنهان بودن مطالب.
۱۱٫ کیفیت بالای کاتالوگ الکترونیکی و قابلیت ذخیره سازی در رایانه مشتریان.
۱۲٫ تاثیرگذاری و ماندگاری در ذهن به دلیل دخالت مخاطب در اجرای آن.
۱۳٫ سی دی های تبلیغاتی از بهترین هدایای تبلیغاتی و ابزار بازاریابی و اطلاع رسانی استاندارد روز دنیا جهت عرضه در نمایشگاهها و سمینارها می باشد.
۱۴٫ سطح این نوع تبلیغات بسیار بالا و به روز می باشد.
۱۵٫ از آنجا که با استفاده از قابلیت متحرک سازی، تمام اهداف و شعارهای شرکت در قالب انیمیشن و همراه با موزیک نمایش داده می شود،این نوع تبلیغ،گویا و کامل می باشد و باعث شناخت کامل مشتری از شرکت شما می شود.
۱۶٫ بسیاری از مطالب مهمی که افراد شرکت شما به مشتریان و مخاطبین به طور شفاهی باید توضیح دهند در سی دی کاتالوگ توسط تصاویر مناسب و صدا اجرا میگردد.
۱۷٫ این نوع تبلیغ قابلیت اجرا بر روی هر نوع رایانه ای را دارد.
۱۸٫ با تمام اندازه های صفحه نمایش رایانه ها سازگار است.
۱۹٫ بطور خودکار اجرا می شود و حتی به داشتن آشنائی با رایانه هم نیازی نیست.
۲۰٫ نیازی به نصب و مراحل اضافی ندارد و مشتری شما را سر در گم نمی کند.

طراحی سایت حرفه ای در تبریزطراحی سایت حرفه ای در همدانطراحی مالتی مدیا در تبریزطراحی سی دی مالتی مدیا در همدانکاتالوگ الکترونیکی در تبریزکاتالوگ الکترونیکی در همدانهاستدامینبهینه سازی ویژه

ارسال ديدگاه

لطفا نام خود را وارد كنيد! لطفا آدرس ايميل را صحيح وارد كنيد! لطفا پيام را وارد كنيد!