فرق کاتالوگ و بروشور در چیست؟

کالانما یا کاتالوگ* ،کتابچه و یا راهنمای معرفی کلیات کالا، خدمات، امکانات و… میباشد که از طرف تولید کننده و یا ارائه دهنده به مصرف کننده و یا مشتری برای معرفی کلی کالا یا خدمات ارائه میشود.

در این راهنما بیشتر به جنبه تجاری، بازاریابی و جذب مخاطب توجه میشود (بر عکس بروشور که بیشتر به جزئیات و اطلاعات فنی و نحوه استفاده میپردازد)
بروشور

بروشور کتابچه و یا راهنمای معرفی جزئیات کالا، خدمات، امکانات و… میباشد که از طرف تولید کننده و یا ارائه دهنده به مصرف کننده و یا مشتری برای معرفی دقیق و راهنمایی در استفاده ارائه میگردد.

به طور مثال: یک کارخانه دارو سازی برای معرفی محصولات خود کاتالوگ *محصولات را (معمولا با برجسته نمایی در تاثیر گذاری) برای پزشکها و داروخانه ها ارسال مینماید. و همین تولید کننده بروشور هر محصول را برای معرفی نحوه استفاده، معرفی ممنوعیتهای استفاده در موارد خاص و همین طور عوارض جانبی، راههای درمان در صورت استفاده نادرست و… در بسته بندی هر محصول قرار می*دهد.

در
کاتالوگ ها *عموما از تصاویر و طراحی های جذاب جهت معرفی بهتر استفاده میشود.

در
بروشورها* معمولا علاوه بر تصاویر از نقشه شماتتیک کالا هم استفاده میشود.

در ایران معمولا به اشتباه تمامی راهنما هایی را که به صورت کتابچه و یا با کیفیت کاغذ و چاپ مناسب تهیه شده باشند را کاتالوگ مینامند و تمامی راهنماهایی را که به صورت یک برگی و یا چند لتی، که با استفاده از کاغذهای نازک تر تهیه شده باشند را بدون توجه به محتوای آن بروشور مینامند!!

جهت سفارش طراحی و چاپ کاتالوگ و بروشور یا فولدر به دفتر کانون تبلیغاتی گیلار مراجعه نمایید.

ارسال ديدگاه

لطفا نام خود را وارد كنيد! لطفا آدرس ايميل را صحيح وارد كنيد! لطفا پيام را وارد كنيد!