راه هایی برای بالا بردن نظرات در بلاگ شما

نظرات می توانند امتیاز به روز بودن مقاله شما را افزایش دهند، بنابراین به دست آوردن نظرات بیشتر در مقاله های شما می تواند راه خوبی برای ترافیک بیشتر روی بلاگ شما شود. یک پست با عکس العمل های بیشتر می تواند جواب های بیشتری را دریافت کند و متن های بیشتر از بازدیدکنندگان شما می تواند ارزش واقعی تری برای بلاگ شما فراهم کند.

ارتقاء رتبه وب سایت تبریز

ارتقاء رتبه وب سایت تبریز

در ادامه به چند راه برای تشویق کردن خوانندگان به گذاشتن نظر برای پست های شما اشاره می کنیم:
۱٫    از خوانندگان خود بخواهید تا نظر بگذارند
مطمئن شوید تا به طور صحیح خوانندگان خود را به نظر دهی دعوت کرده اید. سعی کنید خاص باشید و درخواستتان از بازدیدکننده برای نوشتن نظر، بر اساس متن همان پست باشد.
۲٫    نظردهی را آسان کنید
تا جایی که ممکن است نظردهی روی سایت خود را آسان کنید. آسان کردن راه نظردهی برای خوانندگان شما، بیشتر آنها را تشویق به برقراری ارتباط روی بلاگ شما و گذاشتن نظر می کند. برای مثال استفاده از معادلات و CAPTCHA  های پیچیده برای جلوگیری از اسپمرها ممکن است سختی بیهوده ای را برای نظر گذاشتن خوانندگان  شما ایجاد کند.
۳٫    در انتهای مقاله خود یک سئوال بپرسید
در انتهای مقاله خود از خوانندگان یک سئوال بپرسید تا آنها دلیلی برای پاسخ دهی داشته باشند. سعی کنید تا سئوالات شما مرتبط و ساده باشند. استفاده کردن از بعضی سئوالات کلی به خوانندگان شما این آزادی را می دهد تا به راحتی نظر بدهند. برای نمونه بعضی سئوالات مثل “شما درباره این موضوع چه فکر می کنید؟” یا “ایا شما هم نظر دیگری راجع به این موضوع دارید؟” می تواند خواننده را دعوت به نظردهی کند. سعی کنید به خواننده خود راهی برای نظردهی نشان دهید چون ممکن است خواننده شما خودش را زحمت ندهد تا به موضوعی فکر کند و برای مقاله شما نظر دهد.
۴٫  جوابگوی نظرات باشید
همیشه به نظرات و سئوالات خوانندگانتان جواب دهید تا آنها مطمئن شوند که شما برای آنها احترام قائل هستید. اگر جواب دادن شما خیلی به تاخیر بیفتد، ممکن است خواننده پست شما را فراموش کند و فکر کند که دلیلی ندارد تا روی سایت شما نظردهی کند. شما می توانید از نرم افزارهای موجود مثل DISQUS استفاده کنید تا این امکان را داشته باشید که وقتی نظر جدید روی بلاگ خود دارید به شما یک پیغام ایمیل شود.
۵٫  راه های دیگری برای گذاشتن نظر داشته باشید
سعی کنید راه های دیگری جز ایمیل برای خوانندگان خود بگذارید مثل توییتر و فیس بوک. سعی کنید تا خواننده خود را برای انتخاب نوع نظرگذاری آزاد بگذارید.
۶٫ در بلاگ های دیگر نظر بگذارید
یکی از بهترین راه ها برای دریافت نظر بیشتر این است که شما هم روی بلاگ های دیگر نظر بگذارید. اگر شما روی بلاگ های دیگران نظر بگذارید آنها هم بیشتر تمایل پیدا می کنند تا برای شما نظر بگذارند.

یکی از راه هایی که شما می توانید درباره کیفیت مقاله های خود قضاوت کنید، شمردن نظرات روی پست هایتان است. در خیلی از بلاگ ها شمردن نظرات کار آسانی است اما برای بعضی بلاگ های بزرگتر ممکن است بررسی آن سخت باشد. برای حل این مشکل شما می توانید یک هدف در گوگل آنالیتیک  نصب کنید تا تعداد نظرهای خود را به راحتی بیابید.
استفاده از راه های بالا به شما کمک خواهد کرد تا در بلاگ خود نظرات بیشتری داشته باشید. مطمئنا نظرات بیشتر می تواند ارتباط را در بلاگ شما بیشتر کند و ارتباطات بیشتر باعث می شود تا خوانندگان شما مطالب بیشتری  روی بلاگ شما بگذارند و در نتیجه رنک شما در موتورهای جستجوگر نیز بالاتر خواهد رفت.
آیا شما هم راه های دیگری برای بالا بردن نظر در بلاگ خود دارید؟

ارسال ديدگاه

لطفا نام خود را وارد كنيد! لطفا آدرس ايميل را صحيح وارد كنيد! لطفا پيام را وارد كنيد!