اینفوگرافیک در طراحی سایت حرفه ای تبریز

امروزه اینفوگرافیک یکی از جدیدترین روش های طراحی سایت و انتقال اطلاعات بین وب سایت ها و بازدیدکنندگان است که در این مقاله بررسی می شود.

در این مقاله شما را با مفهوم اینفوگرافیک در طراحی سایت حرفه ای می پردازیم . در ابتدا تعریف کلمه ی اینفوگرافیک را بیان می کنیم ، اینفوگرافیک از دو جز (اینفو) و (گراف) تشکیل شده و مخفف کلمه  information ( اطلاعات ) و گراف مخفف کلمه graphic ( تصویر) است . اینفوگرافیک روشی است که با استفاده از گرافیک مفهوم را به بیننده می رسانیم به عبارتی با استفاده از گرافیک اعداد و ارقام و یا مفاهیم را به صورت قابل فهم در می آوریم .

در گذشته انتقال مفهوم به صورت متن بوده که در این روش (متن) مفهوم مورد نظر به خوبی به دیگران منتقل نمی شود اما در شیوه های امروزی استفاده از تصاویر به انتقال مفهوم متن کمک می کند در واقع داده نمایی ترکیبی است متعادل و معنا دار از عناصر متنی و تصویری که در کنار  هم یک واحد یکپارچه از ارتباطات را  میسازند .

استفاده از گرافیک‌های اطلاع رسان باعث می‌شود بیننده با نگاهی کوتاه حجم قابل توجهی از اطلاعات را که شکل نوشتاری آن ممکن است مقاله بلند بالایی را تشکیل دهد، به سادگی از طریق بصری دریافت کند و حتی آن را به خاطر بسپارد .

اینفوگرافیک در طراحی سایت ابزاری است که موجب افزایش ترافیک سایت می شود به شرطی که موارد زیر رعایت شود .

مرکز تخصصی طراحی سایت تبریز

مرکز تخصصی طراحی سایت تبریز

  • مرتب کردن مطالب و انتقال درست به کاربران : در این حالت کلمات و در نهایت جنبه های بصری در اینفوگرافیک سایت موثر هستند .

  • انتخاب رنگ زیبا : انتخاب رنگ زیبا و متناسب با فعالیت شرکت شما می تواند در اینفوگرافیک سایت موثر باشد .

  • رنگ متن نوشته : اطلاعاتی که بر روی صفحه نمایش داده می شوند متفاوت با پس زمینه باشد و اصول همخوانی طرح را فراموش نکنید .

در طراحی سایت فضای کمی برای ارائه اطلاعات دارید، پس همیشه این فضا را در نظر بگیرید و اطلاعات را به شیوه مختصر و روشن نمایش دهید .

اگر شما مجبورید که اطلاعات زیادی را در فضای کمی قرار دهید، از بوردر برای مشخص کردن مرزها استفاده کنید؛ و در نظر داشته باشید که فضای کافی برای هر قطعه از اطلاعات قرار دهید تا کاربر سایت سردرگم نشود .

برای تعیین قیمت و دریافت اطلاعات بیشتر می توانید با تلفن ۳۵۵۳۳۷۵۹-۰۴۱ تماس بگیرید.

مرکز تخصصی طراحی سایت در تبریز

مرکز تخصصی طراحی سایت در تبریز

ارسال ديدگاه

لطفا نام خود را وارد كنيد! لطفا آدرس ايميل را صحيح وارد كنيد! لطفا پيام را وارد كنيد!