ایران رتبه چهارم استفاده از گوگل را کسب نمود

به گزارش جام جم کلیک: مهدی نقوی طراح موتور جست‌وجوی ایرانی یوز با اعلام آماری از موتورجست‌وجوهای مطرح اظهار داشت: حجم اطلاعات در اینترنت تا سال ۲۰۱۵ حدود ۶۰ اگزابایت است. گوگل یک میلیون ماشین‌های در سراسر دنیا دارد و درآمد این شرکت در سال ۲۰۰۹ حدود ۲۰ میلیارد دلار و ارزش سهام آن ۲۰۸ میلیارد دلار بوده است.

وی با اشاره به اهمیت جویشگرها، توضیح داد: ۹۳ درصد خریداران اینترنتی از جویشگرها استفاده می‌کنند، ۸۵ درصد ترافیک هدفمند در اینترنت توسط جویگشرها ایجاد می‌شود و حدود ۹۰ درصد بازدید مجدد از سایت‌ها مبتنی بر هدایت جویشگرها است. حدود ۷۰ درصد مردم نیز گوگل را دروازه‌ای برای اینترنت می‌دانند.

طراح موتور جست‌وجوی ایرانی یوز درباره استفاده مردم جهان از google، yahoo، bing در مقایسه با موتور جست‌وجوهای بومی هر کشور، توضیح داد: ۷۶درصد کاربران چینی از baidu (موتورجست‌وجوی بومی چین) استفاده می‌کنند. ۷۰ درصد کاربران کره‌ای از NAVER کره استفاده می‌کنند. ۶۰ درصد کاربران روسی از Yandex استفاده می‌کنند و ۵۲ درصد کاربران چک از Seznam.czچک استفاده می‌کنند.

نقوی با بیان اینکه مردم ایران از چه جویشگری استفاده می‌کنند، گفت: ایرانیان روزانه ۲۵ میلیون بازدید از گوگل دارند. ایران چهارمین رتبه استفاده‌کنندگان از گوگل را دارد؛ در حالیکه مردم آلمان، فرانسه، ایتالیا، چین و … در رده‌های ۱۰ به بعد هستند.

منبع: فارس

ارسال ديدگاه

لطفا نام خود را وارد كنيد! لطفا آدرس ايميل را صحيح وارد كنيد! لطفا پيام را وارد كنيد!